sobota, 8 listopada 2014

Ład pośród czterech kątów

Podobno jeśli zrobisz porządek w jednej strefie swojego życia przełoży się to na pozostałe, dlatego warto zacząć od mieszkania.
Najpierw zastanów się które miejsca w Twoim domu wymagają odgruzowania. Bądź ze sobą szczera. Zabierz się powoli za każde z tych ognisk bałaganu pokolei. Nie porywaj się z motyką na księżyc na każdą sesję porządków zaplanuj tylko tyle ile będziesz w stanie zrobić. Dokonaj selekcji rzeczy wyrzuć lub oddaj wszystkie niewygodne i niepraktyczne rzeczy, ubrania które są za małe, za duże lub w których poprostu nie chodzisz. Usuń usterki  w domu chociaż by cieknący kran. Zrób i utrzymuj porządek z szafach, szufladach i szafkach, zwykle to właśnie tam chowamy szpargały lub rzeczy tak naprawdę wcale nam już nie potrzebne i w efekcie nie mamy miejsca na rzeczy codziennego użytku. Otaczaj się prostymi przedmiotami, wybieraj rzeczy które są z dobre jakościowo, wykonane z dobrych naturalnych materiałów, to fakt, zwykle są droższe, ale  z czasem przekonasz się, że ich cena jest gwarancją dobrej jakości i trwałości, ja naprawdę przekonałam się, że np zaniast  trzech tańszych palelni wolę mieć jedną dobrej jakości porządną na lata a cenowo jak zlicyć trzy tańsze to za tą cenę będziemy mieć jedną droższą porządną i dobrej jakości.Ogranicz liczbę przynoszonych do domu przedmiotów. Kupuj tylko to co naprawdę jest potrzebne i dobrej jakości. Zawsze odkładaj rzeczy na swoje miejsce, pozwoli Ci to uniknąć bałaganu i zaoszczędzi sporo czasu, z segregowaniem papierów i przeglądaniem poczty staraj się uporać na bieżąco. Zacznij regularnie sprzątać. Nie przechowuj pustych butelek, słoików czy toreb. 
Kochani dawno mnie tu nie było jak policzyłam to prawie pół roku, no nie 5 miesięcy, ale dużo się w moim życiu działo dużo spraw musiałam przemyśleć, pozamykać, do pewnych spraw podejść inaczej. Zaczęłam zmiany, bo bardzo tego potrzebowałam i mam zamiar je kontynuować.....mimo czasami bardzo dużego wysiłku, który trzeba ponieść, ale warto i będę kontynułowała dalej......Nie akceptuj tego czego sobie nie życzysz. Kochane dziś bez zdjęć, ale przy następnym poście będą.....buziaki i będzie mnie więcej i tu i u Was. Ściskam Was mocno i mam nadzieję, że jeszcze o mnie pamiętacie.

4 komentarze:

 1. Miło mi Cię znowu powitać i oczywiście zapraszam do siebie.A co do porządków to masz świętą racje,Kiedyś zgłębiałam fend shui i tam też jest powiedziane,że porządek jest bardzo ważny,bez niego nic się nie uda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100% :)) Sprawdziłam na sobie - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ja też to przetestowałam i staram się tego trzymać. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń